Archiwum wydarzeń

2005r. Marzec - Kwiecień , parafianie z Brzezia, podobnie jak w każdej parafii prawie całej  Polski i  Świata - jak nigdy, przeżywali zespolenie z osobą Jana Pawła II Wielkiego w jego chorobie i śmierci.

 

    Po śmierci Jana Pawła II kościół parafialny w Brzeziu był w dzień stale otwarty, aby umożliwić modlitwę indywidualną przed popiersiem Papieża.  W kościele stale paliły się znicze a w koło dużo świeżych  kwiatów 

 
 

 

 

 

    W nawie głównej wystawiono księgę kondolencyjną, w której znalazło się wiele osobistych wyrazów podziękowania parafian dla Ojca Świętego.

 

 

 

 

 

    Uroczysta Msza św. żałobna odbyła się w brzeskim klasztorze, której przewodniczył ks. kapelan Józef Gawliczek w obecności ks. prob. Kazimierza Kopecia.

 

 

    Liczna grupa parafian z Brzezia uczestniczyła w różnych formach czuwania i modlitewnej zadumy, które organizowały różne ośrodki zarówno kościelne jak i instytucje kulturalne miasta Raciborza. Urzędy zawiesiły podejmowanie decyzji, w mieście było wyjątkowo spokojnie i bezpiecznie. Plac Długosza był centralnym miejscem zgromadzeń modlitewnych.

 

Zapraszamy  do współpracy- autorstwo materiałów dostarczonych zapewnione.  Kontakt brzezie@raciborz.com.pl. Teksty i zdjęcia zastrzeżone /Ustawa o ochronie praw autorskich/. Modyfikowano. 22/05/06 r.   Autor witryny - Florian Burek. Witryna istnieje od 1994r.